Identifikimi |  Regjistrohu


info tring soft

Moderator: naste2


Posto temë të re Përgjigju temës  [ 1 postim ] 

E Mërkurë Janar 13, 2010 7:30 pm

Jo në linjë
 Subjekti postimit: info tring soft
PostPostuar: E Mërkurë Janar 13, 2010 7:30 pm 
Site Admin
Site Admin
Avatari i antarit
Antarësuar: 12.2009
Poste: 81
Gender: Male
 Profili WWW E-mail  
Si ta hedhim Softin e ri te aparatit
tring -tst1000

Proceduren per ta hedhur softin e ri me ane te OTA satelitore –tokesore per aparatin tring-tst1000

1-cojeni aparatin ne 1 stacion te lire...pershembull vizioni tv
2-shtypni butonin menu
3-shkoni ke vendi ku shkruan me shume opsione ose me sakte e 5 dhe jepini ok
4-do ju dali 1.permiresim software..2.informacioni 3.gjendje fillestare
shkoni ke permiresim software--rs232. me shigjeten e pultit te komandimit majtas djathatas pozicionoheni ke OTA _S ne qofte se e keni satelitor sinjalin ose OTA_T. ne qofte se e keni sinjalin tokesor
dhe shtypni butonin ok
5-do tju dali tabela OTA
OTA_S –sateliti .ewtel w2 _tranpoder 1/80_frequenc 11283_simbolR_ 27500.polariz H. dhe ne fund keni shtypni ok dhe jepeni ok..pas kesaj do filloje te mari softin e ri aparati.
lereni deri sa te mbaroje dhe aparati do ristartoje vete.mbasi ta kete mbaruar punen e vet dhe aparati eshte azhornuar.
OTA_T- mux 001/062_ frequenca 778000_bandwith 8m_ dhe ne fund keni shtypni ok dhe jepeni ok..pas kesaj do filloje te mari softin e ri aparati.

_________________
ImazhImazh


go to top Ngjitu lart
 Profili E-mail  
 
Trego postimet nga i fundit:  Rrjeshto sipas  
Posto temë të re Përgjigju temës  [ 1 postim ] 

Të gjitha oraret janë UTC


Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 0 vizitorë


Ju nuk mund të hapni tema të reja
Ju nuk mund të postoni përgjigje
Ju nuk mund të modifikoni postimet tuaja
Ju nuk mund të fshini postimet tuaja
Ju nuk mund të bashkëngjisni skedarë

Kalo tek:  
cron

© phpBB® Forum Software • Theme foruz.net • phpBB3 free Forum by UserBoard.org | All Rights Reserved.
» Contact & Abuse Support-Forum Gooof Webdesign free forum Dein Forumo Forum web tracker